Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zorganizowanego Pikniku Militarnego w Wydminach

Giżyccy policjanci uczestniczyli w Pikniku Militarnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Dla Niepodległej”. Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia mogli porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zapoznać się ze specyfiką pracy jaką jest służba w policji. Największym zainteresowaniem, wśród dzieci był policyjny radiowóz, motocykl oraz pobieranie odcisków palców

W minioną niedzielę, 25 sierpnia br w Wydminach odbył się Piknik Militarny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dla Niepodległej”. W przedsięwzięciu udział wzięli również giżyccy policjanci. Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć ludziom pracę policjanta. Po oficjalnej części spotkania, mieszkańcy mogli porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zapoznać się z rolą i pracą służb mundurowych podczas zorganizowanego pikniku.

Najmłodsi mieli możliwość przyjrzeć się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, które z chęcią przymierzali, a rodzice chcąc uwiecznić ten moment robili swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia.

Na imprezie nie zabrakło również wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłej części społeczeństwa. Dorośli mogli zapoznać się z tematem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda, dopalaczy, przemocy czy bezpieczeństwa w miejscu publicznym, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Podczas rozmowy z policjantami było dużo zapytań nie tylko o samą służbę w szeregach policji ale również m.in. o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Takie spotkania plenerowe są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć dzieciom o tym, że policjant jest tą osobą, na którą w razie potrzeby zawsze mogą liczyć.

  • Piknik Militarny w Wydminach
  • Piknik Militarny w Wydminach
  • Piknik Militarny w Wydminach
  • Piknik Militarny w Wydminach
  • Piknik Militarny w Wydminach
  • Piknik Militarny w Wydminach