Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niedostosowanie prędkości przyczyną wypadku drogowego

Nadal główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych. Wczoraj 25-latek nie zapanował nad fiatem i uderzył w prawidłowo jadącego seata. 16-letnia pasażerka fiata trafiła do szpitala

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w połączeniu z brakiem wyobraźni kierującego to prawdopodobnie przyczyna wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Grajwo. Wczoraj około godz: 16:30, 25-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego jadąc w kierunku m. Ruda na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego z naprzeciwka seata. W wyniku zderzenia aut obrażenia poniosła 16-letnia pasażerka fiata, która została przetransportowana do szpitala w Giżycku.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drogach, szczególnie o tej porze roku jest ślisko i niebezpiecznie. W takich warunkach o wypadek bądź kolizję nietrudno. Dlatego też policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę!

 

  • wypadek na drodze krajowej nr 63
  • wypadek na drodze krajowej nr 63